Джерела фонового звуку Music Hall

Історія виробника вінілових програвачів, компанії Music Hall LLC не зовсім типова для Hi-Fi-галузі, тому що фірма розпочинала свою діяльність у США не як виробник, а як імпортер та дистриб'ютор аудіоапаратури. Компанія Music Hall, як бренд, була заснована у квітні 1985 року Роєм Холлом (Roy Hall) і продавала, і продає до цього дня Hi-Fi-компоненти таких відомих британських марок, як Creek, Epos та ін.

Про бренд Music Hall

Назва, що говорить - Music Hall - не тільки демонструє доречну в даному випадку гру слів, скільки говорить про автора, як про людину іронічну, з гумором. Взагалі, у продуктах Music Hall багато нестандартного та нетипового, тому що Рой Холл ніколи не був простим комерсантом, який займався зароблянням грошей. Все життя він присвятив своїй улюбленій справі – музиці та апаратурі для її правдивого відтворення.

Деколи це відбувалося, «не завдяки, а всупереч». Принаймні зовсім нелогічним, можна сказати, дивним було рішення – розпочати випуск перших програвачів «вінілу» у 1998 році. Адже на той час буквально всі тотально перейшли на цифрові носії! Виробництво вінілових платівок було практично зупинено у всьому світі. І все ж таки саме в роботі над конструкцією власних програвачів «вінілу» виявилися і інженерний талант, і винахідливість Холла.

Крім «вертушки», під маркою Music Hall випускаються стереопідсилювачі, тюнери, CD-програвачі, фонокоректори та особливо актуальні сьогодні ЦАПи. Причому при створенні фірмової продукції в балансі «якість/ціна» розробники, безперечно, наголошують на якості. Це помітно і за набором комплектуючих, і за товщиною фрезерованих панелей з алюмінію, і за ретельністю складання. Але про електроніку поговоримо в інший раз, а зараз докладніше розглянемо особливості моделей програвачів вінілових платівок Music Hall.

Розробка та проектування програвачів відбувається в головному офісі компанії в США, а Рой Холл виготовляє свої вироби в Чехії, на виробництві, де подібні програвачі випускаються вже понад 50 років. Деякі вузли для своїх виробів Холл бере готовий у цього виробника. Такий підхід дозволив утримувати прийнятні ціни за якісні вироби, щоб зосередитись на тих моментах та вузлах програвачів «вінілу», які інженери Music Hall вважають найбільш важливими та відповідальними за якість звучання. Насамперед, це – вібророзв'язка столу від двигуна та від коливань поверхні, на яку встановлений сам програвач.

Багато виробників у цьому питанні обмежуються встановленням столу на шипи або гумові ніжки, Music Hall вирішують цю проблему радикально. Стіл є набір-сендвіч з декількох плит, виготовлених з щільного пресованого волокна і епоксидних смол. Між плитами розташовані полімерні проставки з сорботану - матеріалу, який володіє прекрасними властивостями, що демпфують. Таким чином, вібрація від підлоги та настановної поверхні повністю гаситься і не проникає до звукознімача. Проблема вібрації від електроприводу вирішена набагато простіше, але також радикально та ефективно – у деяких моделях приводний двигун просто встановлюється окремо від столу та не пов'язаний з програвачем, окрім еластичним пасиком.

В актуальній лінійці моделей присутні «вертушки» від простої та доступної за ціною до дуже серйозної, місце якої – в аудіосистемі найвибагливішого та найзаможнішого аудіофіла.